ÜRÜNLER

Ses izolasyon Kabinleri

Ses izolasyon KabinleriNeden Ses İzolasyon Kabini

                Günümüzde artık bütün işlerde verimlilik ve karlılık ön plandadır. Bunun içindir ki ses düzeyinin belirli kritere çekilmesi gerekmektedir. genel olarak endustride 80 desibel altı alınırken istenile sevye 60-65 desibeldir. Bu ses seviyesi insanların konforlu ve sağlıklı yaşayabileceği ortam şartlarıdır aslında.  Bir fabrikada 100 erce ve hatta 1000 lerce makinalardan oluşmaktadır. Her cihaz ve alet ses cıkaracaktır. Olması gereken cihazlarda çıkan engellenemeyen sesi yerinde izole etmektir.

Ses İzolasyon Kabin Malzeme Kalınlıgı Kac mm dir?

Ses izolasyon kabinlerinde ana direk hatları  dış cidarı 1,5mm  statik boyalı malzeme kullanıp iç perforje sacları 1mm glv saç olabilmekle beraber , alt ana direkler 8mm hrp olmalıdır. Alt Taşıyıcı veya gönyeleyici parcası dikey yükü alan parçalar 6mm hrp olmalıdır. gerekli kısımlarda 1,2mm kullanılabilmektedir.

Ses Kabinlerinde Kac Katman Yalıtım Kullanılır?

                   Ses izolasyon kabinlerinde genel olarak 5 farklı katman kullanılmakla beraber, bu sayı istenirse 8 katmana da çıkarılabilmektedir. Bu sayılar tamamıyle kullanılacak malzeme cinsi ve sönmlenecek ses frekansıyla alakalıdır. Ses frekas degerleri grafiklerde takip edilerek gerekli kalınlık ve malzeme cinsi secilmektedir.

S

Ses Kabinlerinde İskelet İçin Profil Konstrüksiyon Gereklimidir?

                Kabinlerde kullanılacak sistem genel olarak kendi konstrüksiyonları üzerinde  durmakla beraber gerekli göülmesi durumlarında extra profil karkas sistemleride yapılabilmektedir. Bu sistemler sayesinde gerekli iskelet mukameti ve yük kapastesi tayin edilebilmektedir.  Bizim yapmış oldugumuz dizaynlarda 4 nokta iskelet direkleri kullanılıp , bu iskelet direkleri tüm taşıma hatlarını üzerinde tutmaktadır. Bu hat üzerine yapılan her parça ana iskeletlerle yükü dikey eksende zemine aktarmaktadır.Pres Kabinlerinde Neden Delikli Saç Kullanılır?

Delikl sac , sesi öncelikle kırmaya yaramaktadır. Burada ses parçalanıp iç alanlara gönderilmekte ve orada sonumlenme planlanmaktadır.


Ses İzolasyon Kabinlerinde Kalınlık Ne Olmalıdır?

kalınlık olarak 10mm den başlayıp 0,8mm saç kalınlığına kadar değişmektedir.

Ses kabinlerinde Cam panel Nasıl Olmalıdır?

Ses izlolasyonunda mumkun se cift katman cam kullanılmalıdır. Mumkunse boşluklu cam kullanılmalıdır.


Ses kabinlerinde nasıl terazileme yapılır?
Terazilem için babalar üzerndeki terazileme ayakları yarmıyla yapılır. Buradaki civataları hareket ettirmekle taşıyıcı direk hareket ettirilerek gönyeleme işlemi tamamlanmaktadır.


SES IZOLASYON MENTESELER NASIL OLMALIDIR?SES KABINLERINDE YUZEY TEMASLARI NASIL OLMALIDIR?


ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri
ses izolasyon kabinleri

fabrika@huzurpano.com.tr


Ozcan Unal :  *
+90 530 885 54 35 :  *
fabrika@huzurpano.com.tr :  *
Konu :
En Kısa Zamanda Size Geri Döneceğiz    
Dosya Eklentisi :
: Fabrika 1 & Merkez : Eyüp Sultan Mahallesi, İmam Hatip Caddesi No : 22/B SANCAKTEPE / İSTANBUL
: +90 530 885 54 35
:  
: unalozcan79@gmail.com